Każdy chce mieć uśmiech za milion dolarów, a dzięki nowym produktom wybielającym zęby, firmy ułatwiają konsumentom posiadanie takiego produktu. Paski do wybielania zębów są jednym z bardziej popularnych i opłacalnych produktów, ale czy jest to naprawdę najlepsza opcja dla wszystkich? Oto kilka czynników, które należy wziąć pod uwagę, jeśli jesteś zainteresowany użyciem pasków wybielających.
Skuteczne paski do wybielania zębów
Bardziej zaawansowane technologicznie paski wybielające, zapewniają znacznie lepsze efekty wybielania po pełnym zabiegu z efektami widocznymi już po trzech dniach. Przeciętnie, można się spodziewać, że rezultaty będą widoczne już po około siedmiu dniach. Różni się to w zależności od osoby i zależy od stopnia odbarwienia zębów.
Efekty wybielania pasków nie będą trwać wiecznie. Po pełnej kuracji można się spodziewać, że efekty będą trwały od sześciu miesięcy do roku. Regularne stosowanie wybielającej pasty do zębów może pomóc w przedłużeniu tych wyników i róznież unikanie spożywania pokarmów i napojów, które plamią zęby.
Zalety i wady pasków wybielających
Paski wybielające są łatwe w użyciu i nie wymagają recepty. Są one tańsze niż zabiegi wybielania zębów w gabinecie i zazwyczaj przynoszą dobre rezultaty.
Paski wybielające są bardzo łatwe w aplikacji. Jeden zabieg składa się z aplikacji dwóch pasków. Pierwszy pasek umieszczany jest na górnych zębach przednich, a drugi pasek na dole. Najbardziej skomplikowanym aspektem tego procesu jest wiedza, który pasek trafia na górę, a który na dół. Można je nosić również podczas wykonywania innych czynności, więc jest to bardzo wygodne.
Ile kosztują paski do wybielania?
Istnieje wiele wybielających pasków na rynku teraz i mogą one wahać się od 50 do 150 złotych za zestaw tygodniowy. Jest to znacznie bardziej przystępna opcja w porównaniu do zabiegów laserowych w gabinecie dentystycznym, które zdecydowanie znajdują się w górnej części skali kosztów. Pasy wybielające są tylko nieco droższe niż pasty do zębów sprzedawane obecnie. W zależności od budżetu, wybór pasków do wybielania może być najlepszym rozwiązaniem dla Ciebie.
Jak działają paski wybielające?
Paski wybielające zawierają cienką warstwę nadtlenku wodoru lub innego aktywnego składnika, przyklejoną do elastycznego, plastikowego paska. Składniki aktywne w paskach wybielających są różne, ale wiele osób używa nadtlenku karbamidu lub nadtlenku wodoru.
Paski wybielające usuwają plamy z powierzchni. Wnikają one również w szkliwo zębów i zębinę, aby usunąć wewnętrzne plamy z głębi zęba. Jeśli nie są stosowane prawidłowo, mogą być szkodliwe dla zębów.
Na co zwracać uwagę?
Zawsze sprawdzaj, czy na etykietach znajduje się lista składników. W odróżnieniu od pasków wybielających, które przejrzeliśmy w tym artykule, niektóre z nich opierają się na dwutlenku chloru, chemicznym utleniaczu, który może zniszczyć szkliwo zębów i uszkodzić zęby.
Paski wybielające są zazwyczaj bezpieczne w użyciu, pod warunkiem, że postępujesz zgodnie z instrukcją obsługi opakowania. Jeśli pozostawisz je na zbyt długo lub używasz ich częściej niż zalecamy, mogą wystąpić efekty uboczne.
Podczas stosowania pasków wybielających należy pamiętać o następujących kwestiach:
- Unikaj dwutlenku chloru.
- Nie używaj produktów dłużej lub częściej niż jest to zalecane.
Powszechne skutki uboczne
Najczęstszymi efektami ubocznymi są dyskomfort spowodowany wrażliwością zębów i podrażnieniami dziąseł.
Inne potencjalne skutki uboczne to:
- zmiany w szkliwie zębów, takie jak zwiększona szorstkość lub miękkość
- erozja uzupełnień protetycznych, takich jak wypełnienia.
- uszkodzenie aparatu ortodontycznego