Żele wybielające zęby

Jeśli kupiłeś wcześniej żel wybielający do zębów, wiesz że różne marki oferują inne stężenia żelu wybielającego i szeroki zakres cen. Ale co wyróżnia najlepszy żel wybielający do zębów? Który żel przyniesie Ci wyniki, a który jest niczym więcej niż tylko sztuczką marketingową? Sprawdź nasz ranking i wybierz profesjonalny żel do wybielania zębów!

Najlepszy żel wybielający do zębów

Sprawdzony żel wybielający do zębów jest zapakowany w sposób zapobiegający rozpadowi poprzez działanie promieniowania UV.
Opakowanie brzmi jak śmieszny temat, aby być kluczowym elementem, ale odrobina nauki pomoże to wyjaśnić.

Aktywnym składnikiem żelu wybielającego zęby jest nadtlenek wodoru zawieszony w formule żelu. Nadtlenek wodoru zaczyna się rozpadać na tlen i wodę, jeżeli jest narażony na działanie światła lub wyższych temperatur. Dlatego nadtlenek wodoru używany do czyszczenia ran jest sprzedawany w brązowej butelce. Jeśli wybielający żel jest zapakowany w jasny materiał lub jakiekolwiek inne opakowanie, które pozwala na penetrację światła, to istnieje poważne ryzyko uszkodzenia produktu. Nigdy nie należy kupować żelu wybielającego do zębów, który jest dostarczany w przezroczystym opakowaniu lub sprzedawany bez opakowania jako środek w przezroczystej strzykawce.

Stężenia składników aktywnych

Stężenie żelu wybielającego zęby odnosi się do ilości składnika aktywnego (nadtlenku wodoru) występującego w żelu. Znajdziesz na rynku produkty, których stężenie waha się od 8% nadtlenku karbamidu do 40% nadtlenku karbamidu. Zacznijmy od stwierdzenia, że ponad 22% nadtlenku karbamidu może być potencjalnie niebezpieczne dla zębów i dziąseł. Produkty przekraczające 22% nadtlenku karbamidu powinny być stosowane w bardzo krótkich seriach (15 – 45 minut) pod nadzorem dentysty przy użyciu zapór dentystycznych, aby zapobiec kontaktowi z dziąsłami. Niewłaściwe użycie żelu wybielającego o wysokiej koncentracji może prowadzić do silnej wrażliwości zębów i oparzeń chemicznych na dziąsłach. Każdy żel o stężeniu od 8% do 22% uważany jest za bezpieczny w stosowaniu przy niższym stężeniu wymagającym większej ilości zabiegów, aby uzyskać efekty. Bez względu na kondensację żelu wyniki będą takie same, jednak słabe stężenia będą wymagały większej ilości zastosowań, aby osiągnąć maksymalne wyniki.

Jak używać żel wybielający zęby?

Przed rozpoczęciem zabiegu z użyciem żelu wybielającego zęby, należy udać się do lekarza dentysty. Może on wykonać specjalną tacę, aby dokładnie dopasować ją do konturów jamy ustnej i wyjaśnić, jak prawidłowo używać żelu.

Umyj zęby przed nałożeniem żelu. Musisz nosić tacę tylko przez kilka godzin w ciągu dnia lub w nocy. Dentysta może zalecić używanie tacy na zęby przez około dwa tygodnie, aby uzyskać bielsze zęby.

Aby żel wybielający działał, musi pozostawać w kontakcie z zębem przez okres dłuższy niż 15 minut. Jeśli nie używasz specjalnie dopasowanych tacek wybielających, możliwe jest, że żel nie zapewni spójnego wyniku i skończysz z zębami, które mają plamy w szczelinach zębów, wokół linii dziąseł i trzonowców.

Aby uzyskać najlepsze rezultaty, dopasuj tacę tak, aby delikatnie trzymała żel przy zębach. Upewnij się, że Twój żel wybielający ma „lepką” formułę. Jeśli żel nie pozostaje w swoim żelowym formacie, zacznie spadać (zsuwać się) z zęba i gromadzić się na dnie tacy. Dzięki temu spód zębów stanie się znacznie bielszy niż ich wierzchołki. Najlepszy żel wybielający do zębów nie zawiera wypełniaczy, więc pozostaje lepki przez cały czas trwania sesji wybielania zębów.

Kiedy zdejmiesz wkładkę, upewnij się, że nie połkniesz żadnego żelu. Delikatnie usuń wszelkie pozostałości, które mogą pozostać na zębach lub dziąsłach za pomocą szmatki, czystego palca lub miękkiej szczoteczki do zębów, a następnie dobrze wypłucz usta.

Użycie żelu wybielającego to świetny sposób na wyraźne rozjaśnienie uśmiechu, ponieważ poprzez wybielanie zmieniasz kolor zębów. Aby pomóc w utrzymaniu bielszego uśmiechu, używaj nici dentystycznej codziennie i szczoteczki dwa razy dziennie z wybielającą pastą do zębów. Zachowaj swoje regularne wizyty u dentysty; polerowanie w ramach profesjonalnego czyszczenia jest niezbędne do zwalczania plam na powierzchni. Ważne jest również, aby dentysta monitorował stan zdrowia jamy ustnej, zwłaszcza jeśli rozważasz wybielanie w domu.